Type: Sail boat
Model: Oceanis 37
Yacht Rating
(Be the first one to rate)
Operator Rating
(Be the first one to rate)
General Ship Information
Technische Details
| Main sail type | Furling |
|---|---|
| Genoa type | Furling |
| Wasserkapazität | 346.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 130.00 l |
| Motor | 29 hp |
| Tiefgang | 1.90 m |
| Length | 11.48 |
| Length at waterline | 10.69 m |
| Beam | 3.92 m |
| Build Year | 2012 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Berths Total |
|
| Toiletten | 1 |
Alternative boats & Location
Conditions & Operator
Conditions
| Service type | Bareboat |
|---|---|
| Note | |
| Check-in | Saturday, 17:00 |
| Check-out | Saturday, 09:00 |
| Deposit | 2,000.00 € |
Operator
| Name | Vastardis Yachting |
|---|---|
| Location |
|
Base
| Name | Alimos Marina |
|---|---|
| Location |
|
Details
Included:
- Solar collector
- Wi-Fi
- Solar panels
- 29HP Yanmar Motors
- Free WiFi up to 1GB