Typ: Segelboot
Model: Oceanis 45
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 570.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 200.00 l |
| Motor | 54 HP |
| Tiefgang | 2.15 m |
| Länge | 13.85 |
| Länge an der Wasserlinie | 13.50 m |
| Breite | 4.49 m |
| Baujahr | 2012 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 18:00 |
| Check-out | Samstag , 08:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.500,00 € |
Betreiber
| Name | Sunsicily Yacht Charter |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Portorosa |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Elektrische Toilette
- Elektrische Winsch
- Teak Deck
- Refrigerator
- Sprayhood
- Radio/CD
- GPS
- Furling mainsail
- Liferaft
- Steering wheel
- Cockpit table
- Pump
- Water hose
- Distress flares box
- Fire extinguishers
- Safety harnesses
- Hot water
- Gangway
- Electric winch
- Binoculars
- Electric toilet
- Electric windlass
- Teak deck
- Microwave oven
- Anchor + chain
- Navigation ruler
- Furling genoa
- Tender
- Wind instruments
- Fuel funnel
- Fender
- VHF radio telephone
- Oven
- Biminitop
- Second anchor
- Charts
- Boathook
- 2 gas bottles
- Bilge pump handle
- Instructions
- Automatic pilot
- Pantry full equipped
- Assortment of ropes
- Life jakets
- Ship documents
- Winch handless
- Bow Trust
- Door panels + keys
- Foghon
- Horsehoe lifebuoy with line and automatic light
- Pail
- Speaker in cockpit
- Toolbox spare parts set
- Electric charge
- Flag pole
- Handbering compass
- Log echosounder
- Clock, barometar
- Cockpit shower hot
- Electric chart plotter
- Diesel jarrican it.20
- Propeller with removable blades
- Mix jarrycan it.10