Typ: Segelboot
Model: Bavaria Vision 46
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 580.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 210.00 l |
| Motor | 72 hp D2-75 Volvo Penta mit Saildrive |
| Tiefgang | 2.14 m |
| Länge | 13.99 |
| Länge an der Wasserlinie | 12.83 m |
| Breite | 4.19 m |
| Baujahr | 2015 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 16:00 |
| Check-out | Samstag , 08:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.000,00 € |
Betreiber
| Name | Lava Charter |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Lanzarote |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- 220V/12V Stromversorger
- Autopilot
- Bugstrahlruder
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Kühlschrank
- Radar
- Heizung
- Teak Deck
- Bimini
- Refrigerator
- Electric Windlass
- Outboard engine
- VHF
- Autopilot
- Sprayhood
- Freezer
- Liferaft
- Electric anchor winch
- Steering wheel
- Cockpit table
- Gas bottle
- Hot water
- Electric fridge
- EPIRB
- AIS
- Heating
- Radar
- Battery charger
- Cockpit cushions
- Dinghy
- Teak deck
- Foghorn
- Bow thruster
- Furling genoa
- Cockpit speakers
- Deck shower
- Service batteries
- Galley equipment
- Bilge pump
- Sternshower
- GPS/Plotter
- Radio CD player/MP3
- Windex
- Gas stove with oven
- Wind speed
- Lowerable salon table
- Self tailing winches
- Plotter
- Waterheater
- Swimladder
- Convertible saloon
- Electric WC
- Engine batteries
- 12V-220V inverter
- 12V refrigerator
- 220V shore power
- Central air heating
- CO2 Lifevest with lifebelt
- Echosounder, log
- Floating flash light
- Fully equipped pantry
- Furling Main sail
- Lifesafety System
- Rodkick
- Swimplatform
- Lowerable swimplatform
- Log, Depth sounder
- Pliug-in 12V