Typ: Segelboot
Model: Dufour 410 Grand Large
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 360.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 200.00 l |
| Motor | 55 HP Volvo |
| Tiefgang | 2.10 m |
| Länge | 12.35 |
| Länge an der Wasserlinie | 11.15 m |
| Breite | 4.20 m |
| Baujahr | 2014 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 1.500,00 € |
Betreiber
| Name | Chilla Sailing |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Kremik |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Badeplattform
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Radar
- Heizung
- Fernseher
- Bimini
- Refrigerator
- TV
- First aid kit
- Main anchor
- Fire extinguisher
- Distress flares
- Radar reflector
- Calibrated anchor chain
- Lifebuoy
- Safety harness
- Cockpit cushions
- Electric windlass
- Dinghy
- Microwave oven
- Bathing platform
- Teak cockpit
- Cockpit speakers
- Stove
- Kitchen utensils
- Batteries
- Bathing ladder
- Autopilot Raymarine
- Convertible saloon table
- Genoa furling
- Winch in cockpit
- Deep meter Raymarine
- Wind indicator Raymarine
- Sprayhood with integrated handrail
- Teak cockpit table with storage unit and lamp
- Radio CD - MP3 player
- Steering wheel leather covered
- 220V+shore power+outlets in cabins and saloon
- Water heating
- Outboard engine Honda 2,3 hp
- Smoke detector
- Spare anchor with chain and rope
- Big map set
- Pilot book 777
- Small map set
- LED navigation and interior lights
- Life jackets solid
- Saloon speakers
- Oak interior
- Full batten main sail NEW 2018
- GPS chart plotter Raymarine eSeries 11.4 in cockpit
- Stern shower hot and cold