Typ: Segelboot
Model: Elan 494 Impression
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 600.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 300.00 l |
| Motor | 75 hp |
| Tiefgang | 2.23 m |
| Länge | 14.85 |
| Länge an der Wasserlinie | 13.76 m |
| Breite | 4.68 m |
| Baujahr | 2013 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.000,00 € |
Betreiber
| Name | Euronautic |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Pirovac |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- 220V/12V Stromversorger
- Autopilot
- Badeplattform
- Bugstrahlruder
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Radar
- Heizung
- Wi-Fi
- Autopilot
- Sprayhood
- First aid kit
- Fire extinguisher
- Emergency tiller
- Main compass
- Steering wheel
- Fenders
- Boat hook
- Cockpit table
- Bosun's chair
- Fog horn
- Life raft
- Radar reflector
- Hot water
- Inverter 12V/220V
- Wire cutter
- Battery charger
- hand bearing compass
- Bimini top
- Dinghy
- Divider
- Bow thruster
- Navigation charts
- Wind instrument
- Teak on cockpit floor, cockpit seats and bathing platform
- Mooring ropes
- Electric refrigerator
- Galley equipment
- Windex
- Gas stove
- Shore connection 220 V
- Cockpit shower (cold/hot)
- Cockpit cushins
- Electric anchor windlass remote controled
- Main anchor + chain
- Second anchor
- Depth instrument
- Harbour guides
- Log/speed instrument
- 2 gas bottles
- FM radio USB, MP3
- Set of tools
- Life jackets (quantity)
- Signal flares and torches
- storm anchor
- Speakers in cockpit
- Life belts (quantity)
- Webasto central heating system
- bathing platform electric lowerable
- Wifi 1 GB
- Main sail roll system
- GPS + plotter in the cocpit
- teak in cocpit
- self tacking jib
- VHF radio with DSC module with AIS receiver