Typ: Segelboot
Model: Bavaria Cruiser 56 (3 cabins)
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 690.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 280.00 l |
| Motor | 110 hp Yanmar |
| Tiefgang | 2.46 m |
| Länge | 16.75 |
| Länge an der Wasserlinie | 15.63 m |
| Breite | 4.76 m |
| Baujahr | 2016 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 3 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17.00 |
| Check-out | Samstag , 08.00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.000,00 € |
Betreiber
| Name | Sailing Sicily |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina d'Arechi |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- 220V/12V Stromversorger
- Autopilot
- Radar
- VHF
- Autopilot
- Furling mainsail
- First aid kit
- Steering wheel
- Swimming ladder
- Fenders
- Boat hook
- Cockpit shower
- Deck brush
- Water hose
- Fire extinguishers
- Fog horn
- Life raft
- Radar reflector
- Gangway
- Gas bottles
- Tool box
- Bimini top
- Anemometer
- Bowthruster
- Bucket
- Binocular
- Navigation ruler
- Furling genoa
- Mooring lines
- Flashlight
- Electric anchor
- Inflatable dinghy with pump
- Battery charger and 220V shore supply
- Galley equipment
- Anchor ball and cone
- Anchors with chain and rope
- Barometer - clock
- Bilge pump
- Blunkets
- Boats papers
- Diving mask
- Emergency rudder
- Engine spare parts
- Hand compass
- Life jackets for all guests on board
- Safety belts
- Sea charts and cruising guides
- Ture holes
- Water pilot