Typ: Motorboot
Model: Nimbus 365 Coupé
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Keine |
|---|---|
| Genua Segel | Keine |
| Wasserkapazität | 270.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 700.00 l |
| Motor | 2 x 300 PS Diesel Volvo Penta |
| Tiefgang | 1.14 m |
| Länge | 11.56 |
| Länge an der Wasserlinie | 11.37 m |
| Breite | 3.50 m |
| Baujahr | 2018 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 1 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | any day, 17:00 |
| Check-out | any day, 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 5.000,00 € |
Betreiber
| Name | Bosfor |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Pirovac |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Klimaanlage
- Autopilot
- Bugstrahlruder
- Plotter im Cockpit
- Radar
- Heizung
- Fernseher
- Hot Water System
- Dinghy Inflatable
- Air Conditioning
- Life jacket
- Gas oven
- Heater & defroster Eberspracher D5
- Interval wipers
- Teak, complete boat
- Shower on transom, hot and cold water
- Trip computer Volvo Penta
- Depth/Log Volvo Penta
- Kitchen fan Dometic 12V
- Simrad Broad band Radar, 4G with RC42 compass
- Simrad Autopilot AC12, control OP10
- Simrad dRS90 VHF Radio System
- Simrad Echo Sounder
- Rearview Camera
- Volvo Penta to Simrad interphase
- Audio system High performance incl. Amplifier DLS XM 40 and Subwofer
- Anchor winch el. front, incll foot control
- Manual roof hatches in salon
- Sunblind, internal Coupe roof
- LED lights in whole boat
- Shore power and battery charger 12/35A
- Bow thruster Slepiner SE60 upgrade to SE80
- Radio Fusion MS-BB100
- Ceramic gas cooking top
- Freezer Isotherm BI29L
- TV/DVD 24" in deck salong incl. antenna
- Simrad Plotter 16" NSS EVO2
- Simrad AIS NAIS400 Class-B
- Simrad Forward Scan, Complement to Echo sounder