Typ: Segelboot
Model: Sun Odyssey 439
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 330.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 200.00 l |
| Motor | 54 hp |
| Tiefgang | 2.20 m |
| Länge | 13.34 |
| Länge an der Wasserlinie | 12.99 m |
| Breite | 4.24 m |
| Baujahr | 2013 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.000,00 € |
Betreiber
| Name | Dolphin Yachts OE |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Alimos Marina |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Bugstrahlruder
- Sitzauflagen im Cockpit
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Solaranlage
- Bimini
- Deck Shower
- Cockpit Speakers
- Cooker with oven
- Refrigerator
- Electric Windlass
- Hot Water System
- Depth Gauge
- Log/Speedo
- Dinghy Inflatable
- Sinks
- GPS Chartplotter
- VHF
- Autopilot
- Main Deck Compass
- Bow Thruster
- Chartplotter
- Solar Panel
- Radio/CD
- GPS
- Main Sail Full Batten/Lazy Jack
- Auxiliary anchor
- First aid kit
- Main anchor
- Pillows and blankets
- Speedometer
- Nautical charts and nautical guide
- Shore Power Connection
- Liferaft
- Radio Cass/Radio/CD Player with Speakers in Saloon & Cockpit
- Sinks (num.)
- Cutlery
- Fire extinguisher
- Linen
- Cooker (num.)
- Service Battery (in Ah.)
- Engine Battery (in Ah.)
- Life jacket
- Steering
- Anchor
- Distress flares
- Furling Genoa
- Wheel Steering
- Navigation kit
- Spray hood
- Dan Buoy
- Lifebuoy
- Safety harness
- Lazy Bag
- Navtex
- Lazy Jack
- Fans in the cabins
- Holdink tank
- Sink in Wc
- Propeler