Type: Sail boat
Model: Oceanis 38
Yacht Rating
(Be the first one to rate)
Operator Rating
(Be the first one to rate)
General Ship Information
Technische Details
| Main sail type | Full batten |
|---|---|
| Genoa type | Self-tacking jib |
| Wasserkapazität | 130.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 130.00 l |
| Motor | 30 hp |
| Tiefgang | 2.05 m |
| Length | 10.45 |
| Length at waterline | 9.97 m |
| Beam | 3.72 m |
| Build Year | 2020 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Berths Total |
|
| Toiletten | 1 |
Alternative boats & Location
Conditions & Operator
Conditions
| Service type | Bareboat |
|---|---|
| Note | |
| Check-in | Saturday, 18.00 |
| Check-out | Saturday, 09.00 |
| Deposit | 3,500.00 € |
Operator
| Name | Boomerang |
|---|---|
| Location |
|
Base
| Name | Marina di Portisco |
|---|---|
| Location |
|
Details
Included: