Type: Sail boat
Model: Oceanis 331
Yacht Rating
(Be the first one to rate)
Operator Rating
(Be the first one to rate)
General Ship Information
Technische Details
| Main sail type | Furling |
|---|---|
| Genoa type | Furling |
| Wasserkapazität | 200.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 70.00 l |
| Motor | 21 hp |
| Tiefgang | 1.60 m |
| Length | 10.35 |
| Length at waterline | 8.68 m |
| Beam | 3.45 m |
| Build Year | 2001 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Berths Total |
|
| Toiletten | 1 |
Alternative boats & Location
Conditions & Operator
Conditions
| Service type | Bareboat |
|---|---|
| Note | |
| Check-in | Saturday, 17:00 |
| Check-out | Saturday, 09:00 |
| Deposit | 1,500.00 € |
Operator
| Name | All-Seas |
|---|---|
| Location |
|
Base
| Name | Alimos Marina |
|---|---|
| Location |
|
Details
Included:
- Autopilot
- Bimini
- Autopilot
- Sprayhood
- GPS
- Radio/CD/MP3
- Electronic instrumonets Depht/Speed/Wind