Typ: Segelboot
Model: D&D Kufner 54.1
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 660.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 270.00 l |
| Motor | Yanmar diesel 110hp |
| Tiefgang | 2.50 m |
| Länge | 16.75 |
| Länge an der Wasserlinie | 14.79 m |
| Breite | 4.87 m |
| Baujahr | 2015 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 4 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 08:30 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 1.750,00 € |
Betreiber
| Name | Nautika Kufner |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | ACI Marina Trogir |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- 220V/12V Stromversorger
- Autopilot
- Sitzauflagen im Cockpit
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Teak Deck
- Fernseher
- Cooker with oven
- Autopilot
- Furling mainsail
- Cockpit table
- Teak in cockpit
- GPS Chartplotter in cockpit
- Bimini top
- Dinghy
- Bowthruster
- Teak deck
- Cockpit pillows
- Furling genoa
- Bed linen
- Radio/CD player
- VHF Radio station
- Permit to sail to Montenegro or Venice ( 12 nm from coast), from 01.04. till 31.10.
- Cooking gas
- Final cleaning & full water tanks
- Outboard engine & fuel
- Towels ( one 50x100 per person )
- Transit log
- Dishtowel ( 3 )
- Cockpit loudspeakers
- Refrigirator with freezer
- Shore power 220V
- TV LCD