Typ: Segelboot
Model: Oceanis 45
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 400.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 250.00 l |
| Motor | 54 HP |
| Tiefgang | 2.27 m |
| Länge | 13.85 |
| Länge an der Wasserlinie | 13.50 m |
| Breite | 4.49 m |
| Baujahr | 2012 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 3.500,00 € |
Betreiber
| Name | Multihull Yachting |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Olympic Marina |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Badeplattform
- Cockpit Lautsprecher
- Refrigerator
- Autopilot
- First aid kit
- Fire extinguisher
- Emergency tiller
- Swimming ladder
- Fenders
- Boat hook
- Deck brush
- Plastic bucket
- Water hose
- Winch handles
- Fog horn
- Barometer
- Hot water
- Gangway
- Binoculars
- Gas bottles
- Battery charger
- Life jackets
- Cockpit cushions
- Dinghy
- Bathing platform
- Outside speakers
- Furling genoa
- Teak cockpit
- Fuel funnel
- Inflatable life raft
- Mooring ropes
- Padlock
- Oven
- Electric bilge pump
- Spare anchor
- Distress flare box
- Wind instrument/Anemometer
- Electric anchor windlass
- Gas cookers
- Kitchen utensils
- VHF Radio
- Bilge pump - mechanic
- Safety equipment
- Set of tools
- Life belts (Safety harness)
- Repair box for dinghy
- Electronic sea charts
- Reserve motor oil
- Echosounder/Depthsounder
- Indoor speakers
- Radio with USB
- 220 V Shore connection
- Horseshoe lifebouy
- Convertible table in salon
- GPS Plotter - cockpit
- EPIRB Distress radio beacons
- Jerry cans for Diesel