Typ: Segelboot
Model: Elan 40 Impression
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 240.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 170.00 l |
| Motor | 40 hp Volvo |
| Tiefgang | 1.80 m |
| Länge | 11.9 |
| Länge an der Wasserlinie | 10.00 m |
| Breite | 3.91 m |
| Baujahr | 2016 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 1.800,00 € |
Betreiber
| Name | Jadranka Yachting |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Kremik |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Badeplattform
- Bugstrahlruder
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Fäkalientank
- Radar
- Heizung
- Bimini
- Genoa Furling
- Deck Shower
- Bathing Platform
- Cockpit Speakers
- Cooker with oven
- Electric Windlass
- Depth Gauge
- Log/Speedo
- Dinghy Inflatable
- Sinks
- GPS Chartplotter
- Autopilot
- Bow Thruster
- Radio/CD
- Auxiliary anchor
- First aid kit
- Main anchor
- Nautical charts and nautical guide
- Shore Power Connection
- Freezer
- Fire extinguisher
- In-Mast Furling
- Service Battery (in Ah.)
- Engine Battery (in Ah.)
- Life jacket
- Distress flares
- Emergency tiller
- Fenders
- Radar reflector
- Hand bearing compass
- Heating
- Navigation kit
- Spray hood
- Steering Wheel (SW)/Tiller (T)
- Wind Speed Indicator/Network Wind
- Dan Buoy
- Lifebuoy
- Safety harness
- Floating line
- Tool set
- Bimini Top
- Black water tank
- Engine
- Refrigerator with front access
- Isotherm boiler
- bosuns chair
- gas bottles