Typ: Katamaran
Model: Lagoon 39
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 600.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 400.00 l |
| Motor | 2 x 45 Hp |
| Tiefgang | 1.21 m |
| Länge | 11.74 |
| Länge an der Wasserlinie | 11.53 m |
| Breite | 6.79 m |
| Baujahr | 2016 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 4 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17.00 |
| Check-out | Samstag , 09.00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 3.000,00 € |
Betreiber
| Name | Solis Charter Group |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Olympic Marina |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Cockpit Lautsprecher
- Kühlschrank
- Außengrill
- Refrigerator
- Life raft
- Cockpit cushions
- Electric windlass
- LED navigation lights
- Deck shower
- Fans in salon and cabins
- VHF B&G V50
- Double berth in salon
- Berth in port bow compartment
- Galley equipment
- Speakers in cockpit
- Berth in starboard bow compartment
- Additional fridge 100L
- 1 high roach mainsail in Dacron with battens
- Battery monitor
- Sea/freshwater pupm
- B&G Navigation Pack
- B&G ZEUS 12" display at helm station with a charts
- Cold/hot water
- Dinghy Highfield 260 with Honda engine BF5HP
- Grill oven
- Helm station BIMINI
- Lazy Bag and Lazy jacks
- Pair of steel davits
- Radio CD/MP3 Player
- Self tacking jib in Dacron with UV protective band
- Stainless steel swim ladder
- Winch 40.2STA at helm station for the lift, mainsail halyard and genoa sheet
- Winch 40.2STA for mainsail sheet, reef 1, reef 2, port side mainsail traveler line, starboard mainsail traveler line and genoa furler