Typ: Motorboot
Model: Aicon 54 Fly
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Keine |
|---|---|
| Genua Segel | Keine |
| Wasserkapazität | 800.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 2670.00 l |
| Motor | Caterpillar Engine 2 x 800 HP |
| Tiefgang | 1.40 m |
| Länge | 17.610001 |
| Länge an der Wasserlinie | 16.85 m |
| Breite | 4.80 m |
| Baujahr | 2008 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 12:30 |
| Check-out | Samstag , 18:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 7.450,00 € |
Betreiber
| Name | Free Charter Srl |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina di Portisco |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Klimaanlage
- Bugstrahlruder
- Sitzauflagen im Cockpit
- Kaffee Maschine
- Kühlschrank
- Generator
- Heckstrahlruder
- Bow Thruster
- Generator
- Fire extinguisher
- Life jacket
- Blankets
- Pillows
- Air Condition
- First Aid Kit
- Nespresso Coffee Machine
- Toolbox
- Stern Thruster
- Outside Fridge
- VHF
- Gas Bottle
- GPS plotter
- Moka machine for 6
- Raymarine Autopailot
- Emergency FireWorks
- Prow and back pillows
- USB plug
- Digital speed and deep control
- Portolano
- Outside teack
- Kitchen store
- Indipendent skipper cabin
- Combo Microway plus oven
- Removable Cockpit table with 2 chairs
- Stereo with CD player, either inside and outside
- 8 Fender e 5 Line
- Maps of Liguria
- 25 Kg Achor with 50 Mt chain