Typ: Katamaran
Model: Fountaine Pajot Lucia 40
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 530.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 300.00 l |
| Motor | 2x30 HP |
| Tiefgang | 1.20 m |
| Länge | 11.73 |
| Länge an der Wasserlinie | 11.51 m |
| Breite | 6.63 m |
| Baujahr | 2018 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 3 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 16:00 |
| Check-out | Samstag , 08:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 4.000,00 € |
Betreiber
| Name | Euro Sail Yacht |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina di Stabia |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- 220V/12V Stromversorger
- Autopilot
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Elektrische Toilette
- Radar
- Autopilot
- Cockpit shower
- Radar
- Wind station
- GPS chart plotter
- Stove
- Outdoor cushions
- VHF radio
- Davits for dinghy
- Radio CD/MP3 player
- Electric halyard winch
- Charger
- 12 V socket
- Bang & Olufsen speakers in WiFI with Smartphone
- Electric main halyard winch
- Huawei P9 Smartphone
- VHF antenna at the masthead
- Bimini for steering station
- Cockpit shower h/c water
- Table dinnette convertible into beds
- Lazy bag, Lazy jacks
- Mainsail on trolleys ball
- CST Randa fullbatten
- Double organizer for second and third hand reefing
- gennaker and bowsprit equipment
- Genoa Roller PROFURL
- Teak cockpit seats
- Interior LED lights
- Inverter 5000W
- Electric toilet in all cabins