Type: Sail boat
Model: Sun Odyssey 54 DS
Yacht Rating
(Be the first one to rate)
Operator Rating
(Be the first one to rate)
General Ship Information
Technische Details
| Main sail type | None |
|---|---|
| Genoa type | None |
| Wasserkapazität | 900.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 400.00 l |
| Motor | Yanmar Diesel |
| Tiefgang | 2.30 m |
| Length | 16.75 |
| Length at waterline | 14.79 m |
| Beam | 4.87 m |
| Build Year | 2009 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Berths Total |
|
| Toiletten | 4 |
Alternative boats & Location
Conditions & Operator
Conditions
| Service type | Bareboat |
|---|---|
| Note | |
| Check-in | any day, 17:00 |
| Check-out | any day, 09:00 |
| Deposit | 1,500.00 € |
Operator
| Name | Demo version |
|---|---|
| Location |
|
Base
| Name | D-Marin Marina Lefkas |
|---|---|
| Location |
|
Details
Included:
- Autopilot
- Electric winch
- autopilot
- Fender
- Furling Mainsail
- Electric Winch
- ping pong
- Log Echo
- mazza da golf