Typ: Segelboot
Model: Elan 434 Impression
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 480.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 270.00 l |
| Motor | 55 hp |
| Tiefgang | 1.90 m |
| Länge | 13.4 |
| Länge an der Wasserlinie | 11.44 m |
| Breite | 4.20 m |
| Baujahr | 2007 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 18:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 0,00 € |
Betreiber
| Name | Lagoon Life |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina di Nettuno |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- 220V/12V Stromversorger
- Autopilot
- Bugstrahlruder
- Sitzauflagen im Cockpit
- Plotter im Cockpit
- Generator
- Wi-Fi
- Bimini
- Deck Shower
- Cooker with oven
- Refrigerator
- Hot Water System
- Sinks
- VHF
- Autopilot
- Sprayhood
- Auxiliary anchor
- First aid kit
- Main anchor
- Generator
- Liferaft
- Fire extinguisher
- Distress flares
- Electric anchor winch
- Tool kit
- Wheel Steering
- Navigation kit
- Lifebuoy
- Safety harness
- Floating line
- Full batten main sail
- Binoculars
- Torch
- Life jackets
- Inverter
- Cockpit cushions
- Lazy bag
- Bow thruster
- Furling genoa
- Dinghy outboard engine (extra)
- GPS
- Cool Box (on demand/availability)
- Internet Wi-Fi (extra)
- Radio Bluetooth
- Snorkeling equipment (on demand/availability)
- Stand up paddle (extra)
- Bed linen & towels (extra)
- Kitchen items
- Pillows & Blankets
- Chart plotter
- Nautical charts and nautical guide/pilot
- Railing net (extra)
- Tridata (log, depth, speed)
- Wind speed and direction
- Dinghy Rigid/Inflatable
- Canoa (on demand/availability)
- Lazy jack
- Calibrated anchor chain