Typ: Segelboot
Model: Sun Odyssey 33i
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 160.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 60.00 l |
| Motor | 18 hp |
| Tiefgang | 1.90 m |
| Länge | 9.96 |
| Länge an der Wasserlinie | 9.16 m |
| Breite | 3.34 m |
| Baujahr | 2011 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 1 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 12:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 1.250,00 € |
Betreiber
| Name | Mallorca Yacht charter |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Reial Club Nàutic Port de Pollença |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Automatik Rettungswesten
- Bimini
- Cockpit Speakers
- Electric Windlass
- Hot Water System
- Log/Speedo
- GPS Chartplotter
- VHF
- Autopilot
- Sprayhood
- Radio/CD
- First aid kit
- Liferaft
- Life jacket
- Emergency tiller
- Cockpit table
- Barometer
- Clock
- Hand bearing compass
- Pilot book
- Sea charts
- Steering Wheel (SW)/Tiller (T)
- Wind Speed Indicator/Network Wind
- Safety harness
- Echo Sounder
- Binoculars
- Torch
- Lazy Jack
- New Sails 2019
- Teak cockpit
- Electric bildge pump
- Horseshoe buoy
- Holding tank
- Windex
- Box of flares
- Tools
- Cockpit control panel
- Electronic sea charts
- Secure parking
- Ships licence
- Additional hatches
- Electronic harbour charts
- 12/220 V socket
- Automatic life vest
- Battery charger + mains lead wire
- IOR danbuoy
- Keel type std