Typ: Segelboot
Model: Dufour 520 GL
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 720.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 450.00 l |
| Motor | 75 HP |
| Tiefgang | 2.30 m |
| Länge | 15.2 |
| Länge an der Wasserlinie | 13.67 m |
| Breite | 4.80 m |
| Baujahr | 2018 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 4 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Sunday, 17:00 |
| Check-out | Sunday, 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.000,00 € |
Betreiber
| Name | Sail Croatia |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | ACI Marina Split |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Klimaanlage
- Autopilot
- Bugstrahlruder
- Kühlschrank im Cockpit
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Elektrische Toilette
- Radar
- Refrigerator
- Autopilot
- Sprayhood
- Microwave
- Swimming ladder
- Cockpit table
- Radar reflector
- Safety harnesses
- Pilot book
- Binoculars
- Tool box
- Cockpit cushions
- Electric windlass
- Dinghy
- Air condition
- Bow thruster
- USB sockets in cabins
- Cockpit speakers
- Wind instrument
- Bimini top
- Life Jackets
- Cockpit fridge
- Stove
- Electric bildge pump
- Fire hatchet
- Oven
- Compass
- VHF radio
- GPS plotter
- Deck cushions
- Holding tanks
- Water heater
- Fire Extinguisher
- Life Raft
- Fog Horn
- Electric Toilets
- Swimming platform
- Stern shower
- Furling jib
- Speed/depth/log
- Navigational charts of Adriatic sea
- Emergency Tiller
- First Aid Set
- Flairs, signal rockets, smoke bombs
- Horseshoe buoy
- Spare anchor with rope
- Media player with speakers (Aux)
- Ambient LED lights
- Courtesy lights
- Free berth in ACI marina Split
- In mast furling main sail
- Espresso machine
- Teak wood in cockpit
- Freezer in galley (Additional)
- Underwater LED lights