Typ: Segelboot
Model: Bavaria 31 Cruiser
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 155.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 90.00 l |
| Motor | 18 hp |
| Tiefgang | 1.87 m |
| Länge | 9.76 |
| Länge an der Wasserlinie | 8.32 m |
| Breite | 3.38 m |
| Baujahr | 2008 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 1 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 1.300,00 € |
Betreiber
| Name | Mate Charter |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Tankerkomerc |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Sitzauflagen im Cockpit
- Autopilot
- Sprayhood
- Furling mainsail
- First aid kit
- Cutlery
- Fire extinguisher
- Fenders
- Boat hook
- Gas bottle
- Winch handles
- Pilot book
- Blankets
- Pillow cases
- Pillows
- Gangway
- Binoculars
- Tool box
- Cockpit cushions
- Bimini top
- Anchor + chain
- Bucket
- Divider
- Foghorn
- Navigation set
- Coat hangers
- Navigation charts
- Electric bilge pump
- Nautical charts
- Spare anchor
- Signal rockets
- Flashlight
- Dinghy + paddles
- Genoa controls
- Life ring
- Main sail controls
- Mooring line
- Navigational instruments covers
- Shore connection cable
- Tank filter stoppers
- Winch control
- Dinghy pump
- Hose pipe
- Mooring rope
- Spare tiller
- Holding tank control
- Lifebelts
- Lifejackets
- Navigation panel
- Sea valves check
- Toilet control
- Boat documents
- Boat keys
- Crew list
- GPS el- chart card
- Manual compass
- Triangles
- Writing documents
- Clock & Barometer
- VHF radio
- Bed sheets ( ready -made beds)
- Skipper
- Wi-Fi ( optional)
- New sails and sprayhood from 2017