Typ: Segelboot
Model: Bavaria Cruiser 46 Style
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 360.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 210.00 l |
| Motor | 55 KW 75 hp |
| Tiefgang | 2.10 m |
| Länge | 14.27 |
| Länge an der Wasserlinie | 13.60 m |
| Breite | 4.35 m |
| Baujahr | 2018 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 3 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.000,00 € |
Betreiber
| Name | Euronautic |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Pirovac |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- 220V/12V Stromversorger
- Autopilot
- Badeplattform
- Bugstrahlruder
- Plotter im Cockpit
- Cockpit Lautsprecher
- Radar
- Heizung
- Solaranlage
- Wi-Fi
- Sprayhood
- First aid kit
- Fire extinguisher
- Emergency tiller
- Main compass
- Fenders
- Bosun's chair
- Fog horn
- Life raft
- Radar reflector
- Hot water
- Inverter 12V/220V
- Battery charger
- hand bearing compass
- Bimini top
- Dinghy
- Microwave oven
- Divider
- Bow thruster
- Furling genoa
- Solar panels
- Navigation charts
- Cockpit table with foldable wings and storage box
- Teak on cockpit floor, cockpit seats and bathing platform
- Mooring ropes
- Electric refrigerator
- Galley equipment
- Windex
- Shore connection 220 V
- Cockpit shower (cold/hot)
- Cockpit cushins
- Electric anchor windlass remote controled
- Main anchor + chain
- Main sail full batten + lazy bag
- Second anchor
- Harbour guides
- 2 gas bottles
- FM radio USB, MP3
- Set of tools
- Life jackets (quantity)
- Signal flares and torches
- storm anchor
- Speakers in cockpit
- Life belts (quantity)
- Webasto central heating system
- Composite steering wheel (2)
- Cook top with oven
- bathing platform electric lowerable
- Gennaker optional + equipment (sheets, blocks, halyard, halyard clutch and bow chain plate with single anchor roller and pad eye for gennaker tack
- Wifi 1 GB
- Waste water tank
- B&G Triton Log/Depth/Wind System
- 2x B&G Zeus 9-inch multifunction chart plotter at each help/steereing wheel
- B&G AC 42 Autopilot System with Controller keypad