Typ: Segelboot
Model: Dufour 430 Grand Large
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Full batten |
|---|---|
| Genua Segel | Furling |
| Wasserkapazität | 380.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 200.00 l |
| Motor | 50 hp |
| Tiefgang | 2.10 m |
| Länge | 13.24 |
| Länge an der Wasserlinie | 11.69 m |
| Breite | 4.30 m |
| Baujahr | 2019 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 2 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 18:00 |
| Check-out | Samstag , 09:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 2.000,00 € |
Betreiber
| Name | Smart Sail |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Baotić |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Autopilot
- Bugstrahlruder
- Cockpit Lautsprecher
- VHF
- Autopilot
- GPS
- Fenders
- AIS
- Battery charger
- Electric windlass
- Dinghy
- Lazy bag
- Teak cockpit
- Webasto
- LED navigation lights
- Oven
- Barbecue
- Log
- Automatic shower pump
- Leather covered steering wheels
- Stainless steel bathing ladder
- Cockpit shower (cold/hot)
- Blinds with mosquito net
- Wooden wine cellar
- Roller blinds for deck hatches
- Extra service battery
- Fixed aft roof hatches
- LED interior lights
- Rigid boom vang
- Reefing line system back to cockpit
- Second roof winch
- Lazy jacks
- 220V shore power
- Bow thruster
- Burner stove
- Cockpit seats covered in natural Teak
- Large size WC
- Water boiler
- Wood cockpit table
- Speed sensor
- Wind sensor
- Loudspeakers in cockpit