Typ: Segelboot
Model: Hanse 575
Yacht Bewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Betreiberbewertung
(Gib die erste Beurteilung ab)
Allgemeine Informationen
Technische Details
| Art des Hauptsegels | Furling |
|---|---|
| Genua Segel | Self-tacking jib |
| Wasserkapazität | 810.00 l |
| Kraftstoffkapazität | 520.00 l |
| Motor | 150 hp |
| Tiefgang | 2.25 m |
| Länge | 16.700001 |
| Länge an der Wasserlinie | 15.15 m |
| Breite | 5.20 m |
| Baujahr | 2013 |
Yacht Details
| Kabinenanzahl |
|
|---|---|
| Kojenanzahl |
|
| Toiletten | 3 |
Alternative Boote & Standort
Bedingungen & Betreiber
Bedingungen
| Servicetyp | Bareboat |
|---|---|
| Notiz | |
| Check-in | Samstag , 17:00 |
| Check-out | Samstag , 9:00 |
| Kautionshinterlegung / Deposit | 5.000,00 € |
Betreiber
| Name | Sailing Forever |
|---|---|
| Lagerort |
|
Basis
| Name | Marina Kaštela |
|---|---|
| Lagerort |
|
Details
Inkludiert:
- Klimaanlage
- Autopilot
- Badeplattform
- Bugstrahlruder
- Plotter im Cockpit
- Kaffee Maschine
- Generator
- Teak Deck
- Fernseher
- Bimini
- VHF
- Autopilot
- Sprayhood
- Cockpit cushions
- Electric windlass
- Teak deck
- Refrigerator 12V
- Nespresso coffee machine
- Bow thruster
- Air conditioning
- SUP
- Wine cellar
- Gas stove
- Manual winches
- Microwave 220V
- Sunbathing mattress
- Additional crew cabin with separate head
- Hydraulic bathing platform
- Electric halyard winches
- GPS with chartplotters
- Cockpit shower with warm water
- Double cabin
- Shower with electrical toilet
- In-mast furling mainsail
- Self tacking furling jib
- Fuel tanks (520 l)
- Water tank (810 l)
- Holding tanks in all toilets
- Hot water boiler 60 l
- Garage with lifting system for tender
- Cockpit tables (electrically retractable)
- Fischer Panda generator
- TV LED 32'' with DVD/CD/MP3 player
- TV LED with DVD player (owner's cabin)
- Diswasher Machine
- Led lighting